15 Mart 2016 Salı

Tantuni Diye Diye Mersin

                                                        

Daha önceki yazımda haftasonu için Adana 'nın yolunu nasıl tuttuğumuzu anlatmıştım. Adana'ya kadar gelmişken Mersin'i görmeden, tantuni yemeden geri dönemezdik. 
Adana- Mersin bölgesel trenleriye gidiş - dönüş 12 liraya 1 saatlik süren yolculuk sonunda Mersin Gar'ına vardık. Şubat'ta gittiğimizde karşılaştığımız 28 derece hava biz İzmirlileri tabii ki havaya uçurdu. Bu arada Mersin hakkındaki gözlemim şu. Gerek coğrafi gerek de hava bakımından İzmire çok benziiyor. O yüzden biz çok sevdik.
Garın ordan limana çıkıp sahilden yürümeye başladık. Hava mis gibiydi. Baya deniz keyfi yaptık.

 Yaklaşık 1 buçuk saat falan sahil boyu yürüdükten sonra tesadüfen Mersin'de olduğunu öğrendiğimiz arkadaşlarımızla buluşmak için Forum Mersin'e gittik. İzmirdeki Bornova Forumla eş değer. Hatta aynı. Şehir içinde iyi bir alternatif. Oldukça da kalabalıktı zaten. 
Dönmeden önce  Kushimoto Sokağı'na uğrayıp Salih Usta'dan tantuni yedik. Sadesinden de yoğurtlu olanı benim daha çok hoşuma gitti. 

Daha sonra malum Mersin cezeryelerini de çantamıza yükleyip Adanaya geri döndük. 
Mersinde çok gezebilecek zaman bulamadık ama o yoğurtlu tantuni için bir daha gidilir. Bir de duyduğum kadarıyla Marina'da güzel mağazalar varmış.
O zamana bir dahakine kadar bye bye Mersin :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder